רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

חינוך

לימודים ברוסיה


כיום בארץ יש מגוון אוניברסיטאות ומכללות אשר נלמדים בהם מקצועות שונים, ובוגריהם משתלבים בשוק העבודה במקצועות אותם רכשו. הקבלה למוסדות הלימודים השונים דורשת מהסטודנטים המעוניינים להירשם לעמוד בתנאים שונים בהתאם לציוניהם.

תנאי הקבלה עבור מקצועות שונים הם שונים ונקבעים על פי רמות הביקוש של המגמות הנלמדות. רוב הסטודנטים לומדים במוסדות הממוקמים לא רחוק מהם מבחינה גיאוגרפית, וממשיכים את שגרת חייהם כרגיל. אך חוויית לימודים יכולה להיות שונה לגמרי, אם בוחרים ללמוד בחו"ל.

לעבור ללמוד במדינה אחרת
מדינות רבות פותחות את שעריהן עבור תלמידים ממדינות אחרות, ובאמצעות כך מעשירות את המגוון התרבותי והאינטלקטואלי במוסדות הלימוד שלהן, ואף תורמות לפיתוח המדינה באמצעות עידוד הגירה של אוכלוסייה משכילה. בין מדינות אלה ניתן למצוא גם את הונגריה, רוסיה, רומניה וקנדה, ועוד כמה יעדים פופולאריים לרילוקיישן. לימודים ברוסיה יכולים להיות אלטרנטיבה מושכת במיוחד עבור סטודנטים המעוניינים ללמוד את אחד ממקצועות הרפואה.

השכלה ברוסיה
לימודים ברוסיה מעניקים מספר יתרונות בולטים במיוחד לעומת לימודי רפואה בארץ:עלות שנת לימודים דומה לשנת לימודים אוניברסיטאית בארץ, אך עבור נרשמים המחזיקים באזרחות רוסית, שכר הלימוד יהיה נמוך מאוד (ולעתים גם בחינם).
תנאי הקבלה הקשוחים בארץ מצליחים להדוף סטודנטים רבים, על אף יכולותיהם והישגיהם הנוכחיים. ברוסיה נדרשים תנאים קשים יחסית, אך הם נוחים מעט יותר מאלו הנהוגים בארץ.
חלק מתנאי הקבלה ללימודי תואר ברוסיה הם ידיעת השפה הרוסית, אשר תילמד במסגרת קורס ההכנה לתואר.
לימודים מחוץ למסגרת הנוכחית והשגרתית מהווים יתרון גם בגלל המעבר למקום אחר, והקירבה למרכזים תרבותיים בינלאומיים. השהייה במחיצת סטודנטים מכל העולם מעשירה את הידע ואת ההיכרות עם מדינות שונות ואנשים אחרים.
בסיום לימודי הרפואה ברוסיה, מקבלים הבוגרים תואר המוכר במדינות רבות, וביניהן באיחוד האירופי, בארצות הברית ובישראל. תואר זה בשילוב עם רכישת השפה הרוסית והיכרות עם רופאים לעתיד ממדינות רבות אחרות, פותח בפני הבוגרים הישראלים אפשרויות מגוונות לעבודה בחו"ל.
ללמוד ולהתקדם
לימודים ברוסיה כוללים מקצועות שונים, אך המבוקש ביותר הוא תחום הרפואה הכולל בתוכו גם רוקחות ורפואת שיניים. משך הלימודים משתנה בין התחומים, ונע בין חמש לשש שנים, בנוסף לכך בחלק מהמקצועות ימשיכו הסטודנטים לסטאז' מקצועי. בחירה בלימודי רפואה היא אחראית וחשובה, וכך גם הלימודים. תואר אקדמי המוענק לבוגרי מוסדות לימודיים ברוסיה מאפשר לבוגריו הרופאים להשתלב בקלות רבה יותר בעבודה במוסדות רפואיים באירופה ובעולם, והוא פותח עבורם עולם שלם של אפשרויות לעבודה ולתרבות.