רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

קורס פסיכומטרי

פסיכומטרי

המבחן הפסיכומטרי מהווה אינדיקציה למידת ההתאמה של מועמד למוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל. כמעט כל חוג באוניברסיטה או במכללה מציב לעצמו תנאי סף שעל פיהם נבחרים המועמדים המתקבלים לחוג. תנאי הקבלה נקבעים לרוב על פי ציון משוקלל של ציוני בחינות הבגרות וציון המבחן הפסיכומטרי, שהם בערך שווי ערך מבחינת משקלם.

עם זאת, קיימת אפשרות להתקבל רק עם אחד משני הציונים אם המועמד מציג ציונים גבוהים במיוחד. ציון גבוה במבחן הפסיכומטרי יפתח בפניכם אופציות רבות במגוון החוגים שמציעים מוסדות אקדמיים. לכן, בהחלט משתלם להשקיע בלימוד אינטנסיבי לקראת המבחן, שבדרך כלל נעשה במסגרת קורס פסיכומטרי.

 

מבחן פסיכומטרי– מבחן הכניסה לאוניברסיטה ולמכללות
בניגוד למה שרבים חושבים, תנאי הקבלה גבוהים למוסדות האקדמיה אינם מצביעים על קושי המקצוע או מידת ההשקעה הנדרשת במהלך הלימודים. תנאי קבלה גבוהים נקבעים על פי מידת הביקוש לחוג ומשתנים משנה לשנה בהתאם. אם רבים מבקשים להירשם לחוג למשפטים תנאי הקבלה יהיו גבוהים יותר בהשוואה למקצועות פחות מבוקשים כמו פיסיקה או פילוסופיה.

ניתן לראות אם כן תנאי קבלה כמעין מדד פופולאריות או תחרותיות. המוסד האקדמי מבקש באמצעות ציון בגרות ומבחן פסיכומטרי לסנן את המועמדים כך שיתקבלו לחוג אלה שיש להם את הציונים הגבוהים ביותר.

בשל התחרות הרבה על תחומים מבוקשים, מועמדים רבים מבקשים להוציא ציון פסיכומטרי גבוה כדי לשפר את סיכויי הקבלה שלהם. מבחן פסיכומטרי מהווה דרך מהירה יחסית להתקבל לאוניברסיטה מכיוון שמדובר במבחן אחד. אלה הבוחרים לשפר ציוני בגרויות נאלצים להשלים חומר רב ולגשת לבחינות רבותמבחן פסיכומטרי- מרוץ נגד השעון
המבחן הפסיכומטרי הוא מבחן שמורכב משלושה פרקים הכתובים כמבחנים אמריקניים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית, ואנגלית (ניתן לגשת לבחינה אנגלית בנפרד במסגרת מבחן אמי"ר). כאשר ניגשים למבחן, יש למלא שלושה מבחנים בעברית, שלושה במתמטיקה ושניים באנגלית, כאשר הציון נקבע על פי שישה פרקים בלבד (שני פרקים אינם משוקללים בציון הסופי) .

הפרק המילולי כולל ידיעות בשפה העברית, הבנת הנקרא והבנה לוגית. המבחן הכמותי, שרבים חוששים ממנו, למעשה אינו קשה יותר מאשר 3-4 יחידות במתמטיקה לשם ההשוואה. הקושי האמיתי במבחן הפסיכומטרי הוא המהירות בה נדרש הנבחן להשיב על השאלות. הזמן המוקצב הממוצע הוא כחצי דקה עד דקה לכל שאלה.

קורס פסיכומטרי –תרגול, תרגול ועוד תרגול
הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המבחן הפסיכומטרי הוא תרגול והעשרת אוצר המילים. מסיבה זאת, קורס פסיכומטרי הוא דרך יעילה לשפר את הסיכויים לקבל ציון גבוה במבחן הפסיכומטרי. בקורס פסיכומטרי לומדים להכיר את סגנון השאלות במבחן שנשאר עקבי משנה לשנה.
במסגרת קורס פסיכומטרי לומדים טכניקות לפיתרון מהיר של שאלות כמו למשל בשיטת אלימינציה של היגדים שאינם נכונים, עבודה על פי זמן קצוב ועוד. קורס פסיכומטרי מספק חומר רב לתרגול אינטנסיבי, וכן אוצר מילים שימושי בעברית ובאנגלית. בסוף קורס פסיכומטרי מבצעים מבחן מסכם המדמה מבחן פסיכומטרי אמיתי . בסופו של קורס פסיכומטרי רציני תגלו ששד המבחן הפסיכומטרי אינו כה נורא כפי שחשבתם.

השלמת בגרויות

מידע נוסף: בגרות במתמטיקה