ישנם לא מעט מקצועות העומדים בפני אותה שאלה והיא: האם ניתן ללמוד את המקצוע הזה או שהוא נוצר ומתפתחת כתוצאה מכישרון טבעי? אחד מאותם מקצועות הוא הכתיבה. בשורות הבאות ננסה להשיב על השאלה הזו בכל הקשור לעולם כתיבת התוכן באופן כללי.

היכן לומדים לכתוב?

נתחיל ונציין כי על מנת להפוך להיות כותב מצטיין ואיכותי, יש צורך בשילוב השניים: כישרון ולימודים. למעשה, האחד אינו יכול להתקיים מבלי השני ולכן מומלץ לכל כותב לפנות אל עבר לימודים על מנת להכיר את כל צדדי הכתיבה ולפתח את היכולות הטמונות בו. לימודי כתיבה מתקיימים במספר מסגרות, בין אם מדובר על קורסים מקצועיים לבין אם מדובר בסדנאות כתיבה פרטיות. כל אדם יבחר בדרך הנכונה ביותר עבורו וזו שבה הוא מאמי ומרגיש כי יוכל להתפתח על הצד הטוב ביותר. יחד עם זאת יש לזכור כי על מנת להפוך לכותב מקצוען, אין מנוס מלימודים רשמיים.

לומדים לכתוב

קיימים לא מעט סגנונות כתיבה וצרכי כתיבה שונים, בין אלו נמצא כתיבה יצירתית, כתיבה אקדמית, כתיבה טכנית, כתיבה שיווקית, כתיבה מקצועית, כתיבת תוכן לאתרים ועוד. תחום הכתיבה באינטרנט, התפתח בעיקר בשנים האחרונות תודות לעבודה, שכיום המרכיב החשוב ביותר (על פי חברת גוגל) עבור אתר הוא קיומו של תוכן איכותי באתר. על מנת להפוך להיות כותב יש לעשות מספר דברים אך טרם ביצוע מטלות או החלטה בבחירת מקצוע הכתיבה, צריך לאהוב את המילה הכתובה ולהיות מוכן לשבת על הכיסא ולכתוב המון ולהחליט האם זהו אכן המקצוע הנכון ביותר עבורך.

תהליכי לימוד הכתיבה משתנים בין מסגרת למסגרת אך לכתוב המתחיל נמליץ על לימודי כתיבה רשמיים וכשלב שני מעבר ללימודים שאינם רשמיים. מוטב וכל כותב יכיר את כללי הכתיבה הקיימים הכוללים כללי דקדוק ופיסוק, עוד על הכותב להרחיב את אוצר המילים שלו או שלה וכמובן לעקוב אחר כל ה "חוקים" עליהם מחליטה האקדמיה ללשון על מנת ליישר קו עם עולם הכתיבה באופן מלא.

לסיכום, בין אם ניחנת בכישורי כתיבה מולדים לבין אם חשקה נפשך בללמוד כיצד לכתוב על מנת להשתלב במקצועות הכתיבה השונים, ישנם מספר אפיקים בהם תוכל לעשות זאת. השתלבות בלימודי כתיבה לצד או בשילוב סדנאות כתיבה, יוכלו להכתיב את הדרך בקלות וביעילות. עולם המילים הוא עולם הטומן בחובו יכולות העברת מסרים וכידוע כוחה של המילה הוא הכוח החזק ביותר וישנם מקצועות רבים הממתינים לכותבים השונים.