צעירים רבים שוקלים את האופציה לצאת ללימודים בחו"ל. מלבד ההרפתקה של מדינה חדשה, נופים עוצרי נשימה, מבנים היסטוריים, אנשים חדשים, שפה אטרקטיבית וחוויות בלתי נשכחות – קיימים גם שיקולים כלכליים של שכר לימוד זול יותר מהארץ.

אז מהם היעדים האטרקטיביים בחול? אילו מקצועות ניתן ללמוד באילו ארצות? ואיפה ניתן לקבל השראה? רכזנו לכם את ארבעת היעדים הנבחרים שלנו. באתר דיוידשילד תוכלו לקבל רקע כללי בנשוא.

איטליה – לימודים זולים ומעניינים

לימודים באיטליה נחשבים אטרקטיביים במיוחד ביחס לארצות אחרות. שכר הלימוד באיטליה הוא מהזולים באירופה ובעולם בכלל, והשכר השנתי עומד על אלף חמש מאות יורו בלבד לשנה.

הסיבה לשכר לימוד הזול, הוא כי שכר הלימוד מסובסד על ידי הממשלה, והוא מוצע גם לסטודנטים מקומיים וגם לסטודנטים זרים.

באיטליה הלימודים הפופולאריים הם לימודי ארכיטקטורה, וטרינריה, עיצוב, ומקצועות רבים ומעניינים. באיטליה ניתן ללמוד ולעבוד לקלוט שפה מדהימה וליהנות מכמה שנים מקסימות וחווייתיות.

ספרד – עד 1000 יורו לשנה אקדמית

ספרד היא אחת המדינות המתיירות, השמחות והיפות שיש באירופה. בספרד בולטים לימודי מנהל העסקים, העיצוב, התיירות, הגרפיקה והאופנה.

רוב הלימודים בספרד נמשכים עד ארבע שנים, כאשר שנה אקדמית עולה בממוצע אלף יורו. הסיבה לכך שספרד בולטת במקצועות העיצוב היא משום שתערוכות רבות הקשורות בעיצוב מתקיימות בספרד, המורים הטובים ביותר לעיצוב מגיעים ממדינה זאת, ובכלל ספרד משמשת השראה בכל הנוגע לנוף, מבנים, תיירות אדריכלות ובל נשכח את האדריכל גאודי שעיצב מבנים רבים בברצלונה והוא משמש השראה מדהימה לסטודנטים רבים.

לימודי וטרינריה ברומניה – חיים טובים

סטודנטים רבים רוצים לטפל בחיות ומנסים להתקבל ללימודי וטרינריה האוניברסיטה העברית – מה שלעיתים רבות מתגלה כדבר בלתי אפשרי הן מבחינת תנאי הקבלה הקשים והם מחינת התשלום הגבוה.

אך אל דאגה! רומניה, למשל, מציעה תנאי קבלה נוחים מאד ללימודי וטרינריה שכר לימוד נמוך ביחס לארץ, תוך עלות מחיה סבירה מאד.

כדי להתקבל ללימודי הווטרינריה ברומניה כל שיש לעשות זה להגיע עם נתונים טובים באנגלית, עם ציונים טובים במקצועות הדרושים ורקע טוב במדעים.

וטרינרים רבים שלמדו ברומניה מעידים כי תנאי הקבלה במדינה זאת היו קלים הרבה יותר מתנאי הקבלה בארץ, כמו גם הלימודים.

לימודים בקנדה – ידידותיות לאורך כל הדרך

קנדה נחשבת אחת המדינות הידידותיות שקיימות בעולם. היא פותחת את שעריה להגירה, ניטרלית בכל הנוגע לביטחון, עלות המחייה במדינה לא גבוהה, והאנשים תמיד מחייכים.

עם זאת קנדה אינה מאד זולה בשכר הלימוד, אך היא אטרקטיבית משום שיש בה המון אופציות לבחירה ( 220 קולג'ים בתי ספר מקצועיים!) ומבחני הקבלה שלה נחשבים קלים יחסית. בכל הנוגע לשכר הלימוד בקנדה, שכר הלימוד בקנדה לשנת הלימודים מסתכם בשמונת אלפים דולר עד חמש עשר אלף דולרים לשנת לימוד, יקר יחסית לשאר הארצות שהזכרנו, אך עדיין נמוך מארצות הברית השכנה.

עם זאת, היתרון טמון בכך, שבקנדה תוכלו ללמוד לתואר ראשון ושני ואפילו להשלים לדוקטורט בעלות מחייה נמוכה יחסית של עד 5000 דולרים לשנה. סך הכל. משתלם.