מבחןGmat או בשמו המלא Graduate Management Admission Test הוא מבחן המקובל באוניברסיטאות שונות ברחבי העולם, על מנת למיין מועמדים שונים לתואר שני במנהל עסקים. המבחן עצמו נערך במרכז בדיקה מאובטח, על מנת למנוע מצב של העתקות וחוסר כנות. בארץ המבחן מתקיים ברמת גן, אך ניתן לקיים אותו בעוד 110 מדינות אחרות בעולם. המטרה העיקרית של המבחן היא להעריך את היכולות האנליטיות והכמותיות של הנבחן, לבדוק הגיון וחשיבה ביקורתית כמו גם לבחון את היכולת של הנבחן לשלב מידע ולמיין נתונים. כמובן שהמבחן מתקיים בשפה האנגלית, דבר שגם מאפשר לבחון את השליטה של הנבחן בשפה והיכולת להבין אותה כהלכה. המבחן מורכב מארבעה חלקים: משימת כתיבה, חשיבה משולבת, חלק כמותי וחלק מילולי, כאשר לכל חלק מוקצב זמן מסוים בלבד. אורך המבחן הכללי הוא 3.5 שעות, בהן ניתן לקחת 2 הפסקות קצרות של עד 8 דקות. אין פלא כי בארץ קמו להם מספר קורסי Gmat שהמטרה שלהם היא להכין את הנבחנים למבחן, שיהווה פקטור חשוב בקבלה שלהם לאוניברסיטאות הנחשבות בעולם.

טיפים כיצד להתכונן בחוכמה למבחן Gmat

ראשית כל, גם אם אתם מאוד בטוחים בעצמכם, מומלץ לקחת קורס Gmat שיכין אתכם למבחן בצורה הטובה ביותר. המנחים בקורס יודעים את כל הטריקים וידעו להכין אתכם לקראתם,GMAT תוך כדי הורדת מדד הלחץ והיכולת לקבל מענה לכל שאלה שתעלה בכם. אחד הדברים הכי חשובים לדעת הוא לאן אתם נכנסים, מה קורה ביום הבחינה, איך נראה המבחן וכמה זמן מוקדש לכל פרק. כל הידע הטכני הזה גורם לכם להרגיש תחושת ביטחון לגבי המבחן, היות וזה ימנע מכם את הלחץ המיותר של התהייה מה עושים? לאן הולכים? כמה שאלות עוד נשארו? וכדומה. חשוב להתחיל להתכונן לבחינה כמה שיותר מוקדם, היות ומדובר בכישורים שלא ניתן לרכוש תוך שבוע – שבועיים. חשוב לפתור מבחנים קודמים, על מנת להבין את סוג השאלות שנשאלות בבחינה ואת הדרך הנכונה לענות עליהן. חשוב בזמן ההכנה לבחינה לקבוע לעצמכם יעדים ברורים ולפנות זמן מספק גם לשיעורי הבית שניתנים בקורס וגם זמן להפסקות. אל תעמיסו על עצמכם יותר מידי, כדי לא להישחק מהר מידי. כמו כן, הקפידו לא להיכנס ללחץ – דבר שעלול לפגוע בתוצאה הסופית שלכם. תישארו רגועים וממוקדים, בלי להתעכב על שאלות שלא ידעתם או לתת לפרק שלא הלך לכם בו להשפיע על שאר מבחן Gmat שלכם.

אז מה חשוב לזכור?

לסיכום, קורס Gmat יכול להוות פתרון הכנה איכותי ויעיל ביותר. למידה בקבוצה תאפשר לכם לפתח זווית ראייה חדשה ושונה, דבר שיכול לתרום לידע האישי שלכם. כמו כן, המנחים בקורס Gmat מכירים את הבחינה ואת סוג השאלות, הם יוכלו לסייע ולכוון אתכם בנקודות שבהן אתם חלשים. אל תדחו את ההכנה למבחן לרגע האחרון, היות וזה יצור לחץ מיותר ומחסור בזמן הכנה קריטי.