בחינת הפסיכומטרי הינה אחת הבחינות החשובות ביותר בעבור אנשים שמתכוונים ללמוד באוניברסיטה בעתיד. אם גם אצלכם המצב כך, אך אתם חוששים שמא לא תצליחו לקבל את הציון הרצוי בבחינה, הגעתם למאמר הנכון. לאורך המאמר אנו מתכוונים לדון אודות הלבט הקשה ביותר שאנשים נאלצים להתמודד איתו כאשר הם מתחילים ללמוד לבחינת הפסיכומטרי: האם כדאי להיעזר במורה פרטי או שמא לקחת קורס שמיועד ללימוד פסיכומטרי בקבוצה, כלומר בתוך כיתה.

היעזרות בניסיון של מורים פרטיים לפסיכומטרי עשויה לעזור לכם לעבור את הבחינה בציון יותר גבוהה ולהתמקד בחולשות שלכם. אם תצליחו למצוא מורה פרטי מקצועי, הוא יצליח לאתר אצלכם את החולשות ולעבור איתכם באופן פרטני על כל חולשה וחולשה, כך שכשתגיעו לבחינה הזו בסופו של דבר, תדעו כיצד להתמודד איתה ולענות על כל חלק כמו שצריך.

מורה פרטי או קורס?

אם יש לכם את הכסף לכך, כמובן שיהיה מומלץ לבחור במורה פרטי, וזאת בשל העובדה שהוא יהיה מסוגל להעניק לכם יחס אישי ולשים לב לחולשות שלכם ולמקומות שבהם אתם לא מצליחים כנדרש. אך אם אתם מעדיפים לחסוך כסף, יהיה מומלץ שפשוט תלכו לבית ספר לפסיכומטרי אשר יוכל לסייע לכם לקבל את מבוקשכם וללמוד לבחינה ביחד עם חברים לכיתה בתמורה למחירים הרבה יותר נוחים. אם אתם בוחרים באופציה הזו, מומלץ יהיו שתערכו השוואה בין בתי הספר השונים וזאת על מנת שתוכלו למצוא את האחד הטוב ביותר בשבילכם בסופו של יום, על מנת שתוכלו ליהנות מחווית לימוד אופטימלית.

הבחינה הפסיכומטרית – מה היא כוללת?

הבחינה מחולקת לשלושה חלקים: מתמטיקה, עברית ואנגלית. הציון המקסימאלי בעבור כל חלק הינו 150 נקודות ואילו הציון המקסימאלי הכולל של הבחינה עצמה הינו 800 נקודות, והוא נובע מתוך שקלול של הציון המשותף שלכם בין המקצועות השונים. בכדי להוציא ציון גבוה בבחינה עליכם יהיה להיות בקיאים ככל שניתן בכל אחד מן המקצועות הללו, וזאת תוך כדי שאתם עושים הכל על מנת לאתר את החולשות שלכם בתחומים כאלו ואחרים בניסיון לשפר אותן.

בשל העובדה שהבחינה הפסיכומטרית הינה בחינה שלחוצה בזמן, עליכם יהיה לשים לב שאתם פותרים כל סעיף מהר ככל שניתן, וזאת על מנת שיהיה לכם מספיק זמן להתמקד בסופו של דבר בשאלות היותר קשות המופיעות בסוף כל פרק. בכדי שכך יהיה המצב באמת ותוכלו לפתור כל שאלה במהירות הנדרשת, עליכם יהיה לתרגל את החומר לא מעט.

אם אתם תוהים כמה תוכלו להשתפר לאחר תרגול של החומר לבחינה הפסיכומטרית, אזי אין לכם מה לדאוג. בדרך כלל אנשים הלומדים היטב לבחינה מצליחים להוציא ציון של בין 100 ל – 200 נקודות יותר ממה שהם הוציאו בסימולציה הראשונית לפני תחילת הלימודים, כך שאין ספק שההשקעה משתלמת.