עד לפני מספר שנים לא מעטות, כל הורה רצה שהילד שלו ילמד רפואה או משפטים, עם השנים, נוספו לשני מקצועות אלו, גם מקצועות מתחום ההיי-טק, הן בגלל הביקוש הגבוה, השכר והתנאים הטובים והן בגלל שבמאה ה-21 הייטקיסטיים מובילים את הרכבת הכלכלית, ונמצאים בקרון הראשון של הקדמה.

office-620817_640

השמה למקצועות הייטק הפך בעקבות כך, לתחום מאוד מעניין וייחודי. מאחר ובמהלך השנים, לצד חוגים באוניברסיטאות אשר הוציאו מתוכם בוגרים בתחומים שונים שקשורים להייטק, הוקמו מגוון רחב של מכללות אשר התחום העיקרי שלהן היה הכשרת בוגרים לעבודות במקצועות הייטק שונים. כך נוצר היצע לא קטן למקצועות מגוונים, אומנם ההיצע, גם היום עשרים שנה אחרי שהתחום החל להתפתח ולצמוח לכיוונים שונים, עדיין מצומצם, אך אותן חברות השמה צריכות לעבוד עם היצע זה ולהחליט כיצד לקבל מועמדים לחברות ועבודות שונות.

בחלק הבא אנחנו נתייחס למספר עקרונות שמשפיעים על ההחלטה כיצד מתבצעת השמה למקצועות הייטק והיכן ניתן לראות הבדלים בין השמה למקצועות אלו לבין השמה למקצועות אחרים.

כיצד מתקבלים למקצועות הייטק

השמה למקצועות הייטק עובד על פי עקרונות שונים. בניגוד נניח לתחומים בהם הניסיון הוא הדבר החשוב ביותר, בהייטק לא תמיד זה כך. לפעמים חברות מעדיפות דווקא עובדים עם פחות ניסיון, לא רק בגלל שכך ניתן לצמצם עלויות בשכר אלא גם בגלל סיבה נוספת והיא, שלפעמים מי שאין לו ניסיון, יש לו יותר רעב, הוא רוצה להתקדם יותר, רוצה להצליח יותר, לגלות דברים חדשים ועוד. כלומר, אנחנו דווקא יכולים לראות, שאנשים נטולי ניסיון, יכולים להצליח יותר בזכות מה שאין להם.

הבדל נוסף שקיים בין השמה למקצועות הייטק למקצועות אחרים הוא, זמן תחילת העבודה. אומנם יש מקצועות שדורשים, כחלק מהלימודים, לעשות סטאז', אך במקביל יש מקצועות שמחייבים קודם לסיים את הלימודים ורק לאחר מכן להתחיל ללמוד בתחום. לעומת זאת במקצועות הייטק רבים, למשל כאלה שקשורים לפיתוח תוכנות או אפליקציות, מקצועות שקשורים לאינטרנט, אז אפשר להשתלב בחברות שונות, הרבה לפני שמסיימים את הלימודים. ייתכן שהשכר לא יהיה גבוה, אך זה יעניק לכם דריסת רגל משמעותית בתחום.

השמה למקצועות הייטק היא לא דבר פשוט, לכן בדרך כלל מי שרוצה לעבוד באחד המקצועות בתחום, ינסה לפעול בכמה רבדים. רובד אחד הוא, דרך חברות השמה, הן נמצאות עם חברות שונות ויוצרות עבורן את הסינונים לפני שהן מזמינות את המועמדים לראיון אצלן. הרובד הזה נחשב פופולארי מאוד בזכות העובדה שכך עובדות מרבית חברות ההייטק הגדולות.

רבדים אחרים הם דרך רשתות חברתיות, קשרים חברתיים, קשרים עם מרצים שקשורים לאותן חברות ולפעמים אפילו פנייה ישירה לחברות יכולה לעזור, בוודאי אם מדובר בחברות קטנות שמגייסות עובדים לצרכים שונים ומתקשות בכך.