יש מקצועות אשר לומדים בבית הספר, אשר במהותם עבור מרבית התלמידים, נשארים בגדר שיעור בבית ספר, וברגע שמסיימים ללמוד את המקצוע הזה, שוכחים את החומר הנלמד ושוכחים ממנו. בוודאי אם מדובר במקצוע שלא מתעסקים בו ביום יום ולא הופכים אותו למקצוע לחיים.

יש מקצועות, לעומת זאת, שגם אם הם לא מתעסקים וגם אם הם לא הופכים אותם למקצוע לחיים, אי אפשר לשכוח אותם, אי אפשר לשכוח את מה שלמדנו בהם. החשיבות שלהם רבה מאוד. הדוגמאות הקלאסיות לכך הן אנגלית, מתמטיקה, היסטוריה, תנ"ך וכן לשון. אף על פי שיש לא מעט תלמידים שקשה להם עם המקצוע הזה ולא מבינים למה אמורים ללמוד אותו, הרי שעם השנים מגלים את החשיבות שלו, זו גם הסיבה שהרבה פעמים בכיתות מתקדמות תלמידים נעזרים במורים פרטיים בשביל להצליח במקצוע הזה.

מורה פרטי ללשון יש לו 3 תפקידים רשמיים, ללמד אותנו את החומר שאנחנו לא מצליחים ללמוד בכיתה, לעזור לנו להשלים חוסרים במידה ולא היינו זמן רב בבית הספר ובכך להשלים פערים מהכיתה, וכן תפקידו לעזור לנו להתקדם, כלומר לעבור את הכיתה מבחינת חומר הלימודים ששאר התלמידים לומדים.

מעבר לכל זה, מורה פרטי ללשון יש לו גם תפקיד מסוים ולא קטן בחיים שלנו, הוא עוזר לנו להבין  טוב יותר את המקצוע שילווה אותנו כל חיינו בצורות שונות. לא משנה במה נעסוק, בין אם זו בעבודה שדורשת כתיבה ובין אם זו עבודה שדורשת דיאלוג בקול, בין אם נהיה עורכי דין או אנשי מכירות, אנחנו נצטרך לדעת כיצד לדבר בצורה נכונה, ולשם כך בדיוק אנחנו נצטרך מורה פרטי ללשון אם אנחנו לא נצליח להבין את החומר שנלמד בכיתה.

כיצד בוחרים מורה פרטי ללשון

כמו בכל מקצוע, גם במקצוע לשון, יש כללים מסוימים כיצד בוחרים מורה פרטי ללשון. בדרך כלל, מורים פרטיים במקצוע זה כמו במקצועות אחרים, מגיעים מ-4 עולמות, לרוב:

ישנם מורים פרטיים שמגיעים מתוך ההוראה הפורמלית והם בחרו לפרוש ממנה בשביל להיות מורים פרטיים, ישנם מורים שהגיעו מהתחום המעשי, הם עוסקים למשל בספרות והחליטו ללמד לשון, ישנם כאלה שהם סטודנטים בתחום והחליטו לעבוד כמורים לצורך הכנסה, וישנם מורים פרטיים שהם תלמידי תיכון מצליחים שבוחרים ללמד כיתות נמוכות מהם.

בכל אחד מהמקרים אנחנו יכולים למצוא צוות מורים מצליח אשר יכול לעמוד בכל משימה ולהתמודד עם כל תלמיד, בכל רמת קושי. הדבר תלוי כמובן בידע, יכולת וניסיון.

החוכמה היא לדעת לבחור מורה פרטי ללשון אשר מסוגל להעביר את החומר בצורה נכונה, החוכמה היא לדעת למצוא מורה שאפשר להרגיש איתו כימיה, וכמובן מישהו שאנחנו יודעים שיש לו את כל הניסיון הנדרש בשביל ללמד אותנו את המקצוע בצורה נכונה.