חושבים על הסבה מקצועית באמצע החיים? כך תעשו זאת נכון!

שינוי קריירה באמצע החיים יכול אמנם להיות חוויה מאתגרת אבל גם מאוד מספקת! גם כשנראה ששום דבר בחיים כבר לא ישתנה, הסבה מקצועית מציעה הזדמנות נהדרת לרכוש כישורים חדשים ולשנות את שגרת החיים.

בין אם אתם בוגרי לימודי ניהול תואר ראשון או לימודי מתמטיקה שימושית תואר שני, הנה מספר שאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם לפני שאתם קופצים למים ומתחילים לחתור לעבר הסבה מקצועית באמצע החיים.

האם הקריירה החדשה תספק לכם שכר הולם?

בדקו את ממוצע השכר במקצוע החדש המעניין אתכם כדי להעריך אם השכר שתקבלו בקריירה החדשה יוכל לפרנס אתכם. שוחחו עם אנשים קרובים על הרצון שלכם לשנות כיוון, כדי לקבל מהם תמיכה במקרה שיתעוררו קשיים.

האם ההשכלה שלכם מספיקה לקריירה החדשה?

אילו כישורים יוכלו להבטיח לכם תעסוקה במקצוע החדש? למשל, מקצועות כמו רפואה ומשפטים דורשים השכלה אקדמית ספציפית ארוכת טווח והם אינם ריאליים עבורכם, אבל לימודים בקורסים, כמו חשמלאי מוסמך, מחשבים, סייבר או הנדסאי בניין, הם דרך מעולה לרכישת ידע וכישורים חדשים שיאפשרו לכם למצוא עבודה בתחום החדש שלמדתם.

האם תוכלו להקדיש עכשיו זמן ללימודים?

כמה זמן תוכלו להקדיש לטובת המעבר לקריירה החדשה שלכם? אם אתם זקוקים להכשרה או להשכלה נוספת כדי לשנות את הקריירה שלכם, האם יהיה לכם זמן כדי להתחייב ללימודים אלה? שקלו גם את החובות המשפחתיות והאישיות שלכם, ונסו למצוא הזדמנויות לשינוי הקריירה שיתאימו ללוח הזמנים שלכם. כאן נכנסים לתמונה הקורסים המקוונים, שמציעים לכם פתרון מושלם ללמידה בזמנכם החופשי ומכול מקום בעולם.

מהם הכישורים והמיומנויות שלכם כרגע?

האם אתם מצוידים בכישורים הרלוונטיים המתאימים לקריירה שבחרתם? כדי לבדוק זאת חלקו את הכישורים שלכם ל-3 קטגוריות:

כישורים הניתנים להעברה – כישורים שהם מנת חלקכם כרגע והם מתאימים גם לקריירה החדשה.

כישורים רכים – כישורים המתייחסים לאישיות ולאופן שבו אתם מתקשרים עם העמיתים שלכם.

כישורים קשים – כישורים המתייחסים לידע מקצועי, טכני הקשור לתחום העבודה הספציפי.

משרות מסוימות עשויות לחייב אתכם להעשיר את הכישורים הקיימים שלכם. משרות אחרות, לעומת זאת, עשויות לדרוש מכם לפתח כישורים חדשים לחלוטין או לרכוש השכלה נוספת.

אם אתם בוחרים להחליף קריירה תוך התבססות על הכישורים, הידע וההשכלה הקיימים שלכם, צרו רשימה קצרה של קריירות שעשויות להתאים לכישורים אלה, ואינן דורשות הכשרה או השכלה נוספות.

האם אתם מוכנים להסבה המקצועית?

אם אתם מתכננים להגיש מועמדות לתפקיד הדורש הכשרה נוספת, הכינו את עצמכם והקדישו זמן לרכישת ידע ומיומנויות שהם רלוונטיים לתפקיד זה. חפשו הזדמנויות ללמידת מיומנויות חדשות על ידי הרשמה לקורסים (מקוונים או לא מקוונים). שיאפשרו לכם לשפר את מיומנויות הניתוח ופתרון הבעיות ולהכין את עצמכם לראיון העבודה הבא. את היכולות החדשות הוסיפו לקורות החיים, וכשתגיעו לראיון עבודה הציגו בטחון ביכולות החדשות שלכם.

המאמר בשיתוף >> https://math.technion.ac.il/

שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
אולי יעניין אותך גם
האתר שלך עומד להמריא!

השאירו פרטים ונדבר